![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15463144
*
nr 1546 3144
Lars Pirak
(1932-2008), Sverige
Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2023
kl 19:43:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 08:06:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Läs mer om Lars Pirak
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars pirak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08
*
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Läs mer om Lars Pirak
nr 1546 3144
Lars Pirak
(1932-2008), Sverige
Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Signerad, numrerad 249/325, "Rengärdet". Färglitografi, bildmått: 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 70x89 cm
Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 08:06:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Pirak
Lars Pirak, svensk samisk mÃ¥lare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932, död 2008.Läs mer om Lars Pirak
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars pirak litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08